Úvodní strana | Jak nakupovat | Nejčastější dotazy | O nás | Spolupráce | Obchodní podmínky | Kontakt Bezplatná linka: 800 405 900

Přihlášení | prázdný košík

Jak a proč investovat do zlata

Nákup zlatých slitků nebo investičních mincí je jednodušší, než se může zdát. Spíše než do klenotnictví ale pro ně musíte ke specializovaným firmám nebo do banky. Na rozdíl od šperků je investiční zlato osvobozeno od DPH. Zlatá cihlička nebo mince koupená v klenotnictví může být vyrobena ze šperkařského 14 karátového zlata, takže s investičním zlatem má jen málo společného.

Nákup zlatých slitků anebo mincí lze zvládnout dokonce i z pohodlí svého pokoje či kanceláře po internetu. replica watches Netřeba přitom dodávat, že nakupovat zlato - stejně jako jakékoliv jiné zboží - byste měli jen ze solidních a ověřených zdrojů. Zdrojem značně nejistým, zvláště pro nákup zlata, jsou internetové aukce. Pozor byste si měli dát zejména na podezřele výhodné nabídky.

Běžný investor by měl svou pozornost zaměřit nejspíše na nákup nejoblíbenějších uncových mincí. Zájem o ně je zárukou jejich okamžitého prodeje kdekoliv na světě. Vybírat se vyplatí hlavně podle ceny závisející kromě aktuální světové ceny zlata na obchodní přirážce, která bývá u různých mincí různá. Svým vzhledem i cenou mohou být zajímavé třeba i rakouské novoražené dukáty.

Důvod, proč investovat do zlata, byl uveden hned v úvodu. Zlato slouží jako základní prostředek pro zachování hodnoty zvláště v dobách různých krizí, což může být dnes docela aktuální. Jedná se konzervativní investici, která nejspíš nepřinese velký zisk, ale může zabránit ztrátě, když se vše okolo hroutí. Majetek ve zlatě lze vzít kamkoliv s sebou a v případě potřeby jej kdekoliv a kdykoliv vyměnit na hotovost.

Nevýhody investic do zlata jsou v podstatě jen dvě. V klidných dobách na investici do zlata nejspíše nezbohatnete. Reálné investice do zlata nebo třeba starožitností jsou také vždy spojeny s rizikem krádeže či loupeže. To sice nehrozí, uschováte-li je do bankovního sejfu, ale zase budete muset platit za jeho pronájem a také bude omezena vaše možnost majetkem kdykoliv okamžitě disponovat. Nákup investičního zlata Vám umožní diverzifikovat finanční prostředky do komodity kterou si vybral sám člověk a provází nás již dlouhá tisíciletí.

načítám...

© 2008 - 2020 EMS Gold Investments, s. r. o.